Rogozin'den ilginç iddia; NATO'nun Rusya planının barışçıl olduğunu ispat edene 1 milyon dolar veririm

2

Rusya'nın NATO Büyükelçisi Dmitri Rogozin yine ilginç açıklamalarda bulundu. Twitter'dan konuşan Rogozin, NATO'nun Rusya'ya karşı herhangi bir askeri planı olmadığını ispat edene 1 milyon dolar vereceği tahhüdünde bulundu. Rogozin'in Twitter'daki mikro blokunun 4 bine yakın kayıtlı üyesi bulunuyor.

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in Rusya'yı düşman olarak görmedikleri ile ilgili açıklamasına inanmadığını kaydeden Rogozin, "Şundan eminim ki, NATO Genel Sekreteri Rasmussen Rusya'yı düşman olarak görmedikleri açıklamasında samimi olabilir. Muhtemelen kendisi böyle inanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Rusya'nın Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov'lu yıllardan bu yana radikal değişim geçirdiği iddiasında bulunan Rus diplomat, "Sovyetler Birliği liderleri verilen sözlere inanıyorardı. Modern Rusya'nın müzakerecileri artık bu anlayışta değil." ifadelerini kullandı.

Ayı  inini kuşatmayın uyarısı yapmıştı

Rusya'nın NATO Büyükelçisi Rogozin, ABD ve müttefiklerini daha önce de Twitter üzerinden sert bir dille uyararak, "Amerikalılar ve müttefikleri acaba yeniden Rus ayısının inini kuşatmaya mı çalışıyorlar?" sorusunu yöneltmişti. Rogozin, "Bunun ne kadar tehlikeli bir girişim olduğunu kaç kere söylemek lazım? Ayı ininden çıkacak ve bu sefil avcıların poposuna tekmeyi basacak." uyarısı yapmıştı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan