Şivan Perver yakın zamanda Türkiye’ye gelecek

1

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen turizm fuarında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’la birlikte şarkı söyleyen sanatçı Şivan Perver yakın zamanda Türkiye’ye gelecek. Moskova’da düzenlenen Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Türk standını gezen Günay, Perver’le uzun uzun görüştüğünü, yakın zamanda kendisinin Türkiye’ye geleceğini söyledi.

Moskova turizm fuarında gerçekleştirdiği incelemelerin ardından basının sorularını yanıtlayan Günay, “Berlin’de iki önemli sanat etkinliği ile açılış yaptık; Anadolu Ateşi ve Antalya Medeniyetler Korosu. Şivan Perver arkadaşım da geldi ve programı benimle birlikte izledi. Kapanış şarkısına da eşlik etti. Orada hoş, güzel bir fotograf oluştu” değerlendirmesinde bulundu.

Perver’in yakın zamanda Türkiye’ye geleceğini kaydeden bakan, “Zamanlamasını o yapacak, biz yardımcı  olacağız. Siyasi gösteri vesilesi olmasını katiyyen arzu etmiyor. Kucaklayıcı ve barış içerikli bir sanat etkinliği olmasını arzu ediyor. Ban de bunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kendisi ile bakış açısı birlikteliği olduğunu ve güzel bir adım atmayı umduklarını ifade eden Günay, “Yakın çevresi ile daha önce görüşmüştüm. Almanya seyahatimde iki kez uzun uzun görüşme imkanı bulduk” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Şivan Perver, Berlin’de yaptığı açıklamalarda Türkiye'de çok olumlu gelişmeler yaşandığını ifade etmiş, Türkiye'de en kısa zamanda konser vermek istediğini vurgulamıştı. Perver her şeyin yolunda gitmesi durumunda önce Diyarbakır’da, sonra da İstanbul’da bir konser verecek.

Faruk Akkan, Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan