eBay Rusça, Molotok.ru'ya karşı

49

Dev on-line müzayede ve alışveriş  sitesi eBay Rusça arayüzünü başlattığını duyurdu.

Rusların büyük bir kısmı eBay'de dilin İngilizce olmasından dolayı siteye ilgi duymuyordu. eBay yöneticileri Rus müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla sitenin Rusça versiyonunu oluşturma kararı aldıklarını bildirdi. Sitenin ayırca geri bildirim sisteminin de Rusça olacağı kaydediliyor.


Fakat eBay'in Rus versiyonu piyasada tutunmak için oldukça zorlu mücadelede bulunması gerekecek. Çünkü Rusya'da bu alanda hizmet veren ve büyük müşteri portföyü ile etkin Molotok.ru sitesi eBay'in en büyük rakibi.

eBay'in Mart 2010 istatistiklerine göre Rusya'da ortalama satışların 27 dolara eşit olduğu tespit edilirken, Ruslar tarafından satın alınan en popüler malzemeler arasında ayakkabı, giyim ve cep telefonu aksesuarlarının yer aldığı kaydediliyor.


eBay'in yeni Rusça arayüzünde ödemeler PayPal üzerinden kredi kartları üzerinden yapılabilecek.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

 

 

 

Haberrus.com sitesinden herhangi bir unsurun(haberin/resmin/görüntünün) diğer bir İnternet sitesinde yayınlanması ANCAK Haberrus.com'a link verilerek mümkündür.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.