Çeçenistan’da bomba patladı: 3 asker öldü

1

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nde iki bombanın patlaması sonucunda üç Rus askeri hayatını kaybetti, bir asker de yaralandı. Bölgede güvenlik güçleri ve militanlar arasında silahlı çatışma çıktı.

Çeçenistan’ın Açha-Martan bölgesinde arama keşif çalışmaları yapan Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı askerlerin bombalı pusuya düşürüldüğü belirtildi. Ormanlık alanda bombanın patlaması sonucunda biri subay olmak üzere iki Rus askeri hayatını kaybetti, bir asker de yaralandı. Ölü ve yaralı askerlerin bölgeden çıkarılması çalışmaları sırasında ikinci bir bomba daha patladı. Olayda bir Rus askeri daha öldü.

İki patlamanın ardından bölgeye özel Rus güvenlik güçleri sevkedildi. Ormanlık alanda başka bombaların olup olmadığını araştırmak için Savunma Bakanlığı’na bağlı özel ekip de bölgeye gönderildi.

Çeçenistan’ın Urus-Martanovski bölgesinde de polis ve militanlar arasında silahlı çatışma çıktı. Olayla ilgili basına konuşan Çeçen polis yetkilisi, “Çeçenistan özel polis birliğine kimliği belirsiz kişiler silahlı saldırıda bulundu. Olay yerinde bir polis hayatını kaybetti. Polislerin karşılık vermesi sonucunda da militanlar arasında ölü ve yaralı sayısı olduğu tahmin ediliyor. Yerdeki fazla kan izleri bunu doğruluyor. Suçluların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.” dedi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan