Medvedev, Çankaya Köşkü'nde 21 pare top atışı ile karşılandı

8

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev Türkiye'de resmi temaslarına başladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya liderini Çankaya Köşkü'nde düzenlenen resmi törenle kaşıladı.

İki ülke milli marşlarının eşliğinde 21 pare top atışı ile karşılanan Medvedev, Türkçe 'Merhaba asker' diyerek tören kıtasını selamladı.

Gül ve Medvedev, Büyük Şeref Kapısı'nın önünde basın mensuplarına poz verirken, eşleri Hayrünnisa Gül ve Svetlana Medvedeva da eşlerine katıldı. Gül ve Medvedev, el sıkışarak fotoğraf çektirdi.


Törene TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Ankara Valisi Kemal Önal ve diğer protokol mensupları katıldı. 

Cumhurbaşkanı Gül ve Medvedev, görüşmek üzere geçtikleri makam odasının balkonuna çıkarak, eşleriyle birlikte bir süre Ankara'yı izlediler ve gazetecilere el sallayarak poz verdiler. 

Gül ile Medvedev'in baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmelere geçilecek.

Musa Taşpınar, Ankara, Cihan

medvedevGul1 medvedevGul3
medvedevGul4 medvedevGul5
medvedevGul8 medvedevGul10