Ülkesine götürülemeyen yaralı Rus turist Mariya'nın hayati tehlikesi sürüyor

3

Antalya'da turistleri taşıyan tur otobüsünün Aksu mevkiinde yaptığı kazada yaralanan ve dün Akdeniz Üniversitesi (AÜ)'ne kaldırılan Mariya Ashikhmina (50)'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

AÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'nın Aksu ilçesinde meydana gelen ve 15 kişinin yaşamını  yitirdiği 26 kişinin de yaralandığı kazada yaralanan Rus turist Mariya Ashikhmina'nın hayati tehlikeyi hala atlatamadığı sağlık durumununda ciddiyetini koruduğu açıklandı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan ise hastayla ilgili, "Doktorlarımız ve hemşirelerimiz kazazede Rus turistin hayatta kalması için ellerinden geleni yapıyor." dedi.

Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, yaralı turist kadının üzerinden bir kimlik çıkmadığını  ve tur şirketi yetkililerinin yaklaşık 50 yaşındaki kazazedenin adının Marıya Ashikhmina olduğunu tahmin ettikleri bilgisinin kendilerine verildiğini bildirdi. Kazazedenin tedavi altında tutulduğu üniteye giderek doktorlarından sağlığı hakkında bilgi alan Başhekim Erdoğan, "Yabancı hastamız Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altında tutuluyor. Halen solunum cihazına bağlı. Hayati tehlikesi sürüyor." diye konuştu.

Alanya'dan Pamukkale'ye giderken kaza yapan turist otobüsü haberlerini üzüntü ile takip ettiğini belirten Başhekim Erdoğan, "Yaşananlar son derece üzücü  bir durum. Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi ekibi diğer hastalara olduğu gibi bu hastamızı da hayata tutundurabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor." ifadelerini kullandı.

Özkan Mayda, Antalya, Cihan