Antalya'dan getirilemeyen ağır yaralı Rus turist hayatını kaybetti

1

Antalya'da tur otobüsünün dereye uçması sonucu meydana gelen kazada ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi. Kazada ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavi gören Natalia Chumak (27) hayatını kaybetti.

Medikal Park Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Üç gün boyunca yoğun bakımda tedavi gören ve durumu ağır olan Rus turist Natalia Chumak'ın hayatta kalması için ellerinden geleni yapan doktorların ve hemşirelerin yoğun çabaları sonuçsuz kaldı." denildi.

Rusya Federasyonu Chelyabinsk bölgesinden gelen anne Tatiana Chumak ve ağabeyi Alexandr Chumak acı haberle yıkıldı. Alexandr Chumak, "Hala olayın şokundayız, olanlara inanamıyoruz. Konuşacak durumda değiliz, kardeşimi kaybettik çok üzgünüz." dedi.

Antalya'da 25 Mayıs Salı günü  Pamukkale turuna katılmak üzere Alanya'dan hareket eden ve Rus turistleri taşıyan Hikmet Yılmaz'ın (49) kullandığı 41 DP 006 plakalı otobüs, Aksu köprüsünde yoldan çıkarak, bariyerlere çarpmış ve ters yönde dereye düşmüştü. Kazada, araç sürücüsü Hikmet Yılmaz ile rehber Mustafa Günel ve 13 Rus turist hayatını kaybetmişti. Yaralı 26 yolcudan 21'i önceki gün ülkesine gönderilmişti.

Antalya'da kalan 5 yaralıdan 2'si dün taburcu oldu. Yaralı 3 turistten Natalia Chumak'ın hayatını  kaybetmesiyle Antalya'da tedavi altında tutulan 2 kişi kaldı.

Kenan Baş, Antalya, Cihan