Antalya'daki kazada yaralanan Rus turist yaşama yeniden tutundu

2

Antalya'da düzenlenen Pamukkale turuna giderken tur otobüsünün Aksu Çayı'na düşmesiyle ağır yaralanan Rus turistlerden Mariya Ashıkhmına, tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde (AKÜ) yaşama yeniden tutundu.

Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, 50 yaşındaki Mariya Ashıkhmına'yı ziyaret ederek, ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu. Yoğun bakımdan çıkan Ashıkhmına'yı tedavi gördüğü Genel Cerrahi Servisinde ziyaret eden Erdoğan, doktorlar ve hemşirelerin Rus turistin hayatta kalması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Kazada yaşamını yitirenler için son derece üzgün olduğunu belirten Doç. Dr. Erdoğan, ''Kaza nedeniyle çok üzüldük, ama Ashıkhmına'nın yaşama dönmesi bizleri çok mutlu etti. Doktor ve hemşirelerden oluşan ekibimiz diğer hastalara olduğu gibi Mariya Ashıkhmına'yı da hayata tutundurabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Hastamızın iyileşmesine son derece sevindik'' dedi.

Yeniden yaşama dönmenin mutluluğuyla gözyaşlarını tutamayan Ashıkhmına da ''Türk doktorları  çok başarılı. Hayata ve sevdiklerime kavuşmak çok güzel. Doktorlar ve hemşireler sağlığıma yeniden kavuşmam için çok çaba sarf ettiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Antalya'da Pamukkale turuna katılmak üzere Alanya'dan hareket eden Rus turistleri taşıyan, Hikmet Yılmaz'ın (49) kullandığı 41 DP 006 plakalı otobüs, Aksu köprüsünde yoldan çıkarak, bariyerlere çarpmış ve ters yönde dereye düşmüştü. Kazada, araç sürücüsü Yılmaz ve rehber Mustafa Günel ile 14 Rus turist yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA