Medvedev: Poliste reform için ciddi paraya ihtiyaç var

0

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, ülke İçişleri Bakanlığı’nda reform çalışmalarının ciddi para gerektireceği uyarısında bulundu.

Gorki kentinde düzenlediği toplantıda konuşan Medvedev, 2012 yılına doğru İçişleri Bakanlığı’nda yüzde 20’lik bir kadro azaltılmasını öngören planı hatırlattı. Rusya Başkanı, “Böyle bir reformları gerçekleştirmek federal bütçeden ciddi tahsisat gerektiriyor... İçişleri Bakanlığı yetkililerinin sosyal statüsünün artırılmasının yanısıra onların çalışmasında kaliteli değişikliği de elde etmek gerekir. Sizler neler yapılması gerektiğini biliyorsunuz.” dedi.

Medvedev’e göre bu finans gereksinimlerin önümüzdeki üç yıl içinde bütçe parametrelerine göre hazırlanması gerekiyor. Rusya Başkanı, “İçişleri Bakanlığı yetkililerinin iyi hazırlanması kendi işlerine motive olmalarına bağlı. Bakanlık yetkililerinin çalışanlarının maddi ve sosyal gereksinimlerinin hazırlanması öncelikli görevleri olması gerekiyor.” diye konuştu.

Toplantıda Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, Devlet Başkanlığı Genel Sekreterliği  İdari Başkanı Sergey Narışkin, Başbakan Yardımcısı  ve Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev ve başkaları katıldı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan