Aeroexpress Şeremetyevo'ya ek sefer düzenleyecek

7
Moskova'dan havalimanlarına tren yolu ile yolcu taşımacılığı gerçekleştiren Aeroexpress şirketi Leningrad Karayolu üzerinde oluşan trafik nedeniyle Şeremetyevo havalimanına doğru ek seferler düzenlemeye karar aldı.

Aeroexpress şirketi tarafından yapılan açıklamada “Cuma gününden itibaren belirli süre içinde ek aeroexpress seferleri düzenlenecek. Şeremetyevo'dan Moskova'ya 11.00 ile 11.30'da ve Belorusskaya Garı'ndan havalimanına doğru 12 ile 12.30'da ek seferler gerçekleştirilecek” ifadelere yer verildi. Şeremetyevo'ya yolcu taşıyan trenlere 20'ye yakın ek vagon da eklemeyi planlayan şirket 12 Temmuz tarihinden itibaren ise Şeremetyevo Havalimanı çalışanları için de Savyolovskaya garı'ndan 4 sefer katmayı planlıyor.

Aeroexpress Belorusskaya ve Savelovskiy garlarından Şeremetyevo'ya düzenli olarak yolcu seferleri düzneliyor. Vnukova havalimanı için Kiyevskaya Garı'ndan sefer düzenleyen şirket, Domodedovo havalimanı için ise Paveletskaya Garı'ndan yolcu taşıyor. Yolculuklar 30 ize 40 dk arasında zaman alıyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan