Rusya'da askeri poligonda patlama: 6 ölü

2

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan bir askeri poligonda meydana gelen patlama sonucu 6 kişinin öldüğü belirtildi. Patlama son sekiz ayda Rusya'nın askeri üslerinde meydana gelen dördüncü ölümcül kaza oldu.

Rus Ria Novosti Ajansı'nın bölge polis yetkililerine dayanarak verdiği bilgide, patlamanın Sibirya'nın Altay bölgesine bağlı Biysk kentinde kullanım süresini dolduran patlayıcıların imhası sırasında meydana geldiği bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, henüz olayla ilgili açıklama yapmazken, polis yetkililer olayda 6 askerin hayatını kaybettiğini kaydetti. Bu patlama son sekiz ayda Rusya'nın askeri üslerinde meydana gelen dördüncü ölümcül kaza oldu.

Rusya'da 24 Haziran'da Ryazan bölgesindeki bir askeri eğitim merkezinin cephaneliğinde meydana gelen patlama sonucu bir kişi ölmüş, 24 kişi de yaralanmıştı. 2009 yılının Kasım ayında Ulyanovsk kentinde meydana gelen patlamada ise iki kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralanmıştı. Aynı depoda 10 gün sonra yine cephanenin kamyonlara yüklenmesi sırasında meydana gelen patlamada 8 asker ölmüş, 2 asker de yaralanmıştı

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan