Gece çıkan fırtına Moskova’da yaşamı felç etti

3

Hava sıcaklıkları 30 derecenin üstünde seyreden Moskova’da öğle saatlerinde başlayan yağmurun ardından, başkentin bazı bölgelerinde akşam saatlerinde fırtına çıktı. Yüzlerce ağaç devrilirken, bir inşaat vincinin devrilmesi de korkulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Dün gece saatlerinde Rusya’nın başkenti Moskova, fırtına ve sağanak yağmura teslim oldu. Ülke Meteroloji Merkez İstasyonu uzmanları da akşam saatlerinde başkentte güçlü fırtınanın olacağı yönünde uyarılarda bulunmuştu.

Moskova’nın doğusunda fırtına ve rüzgar bir inşaat vincinin düşmesine de neden oldu. Zolotoy sokağında meydana gelen kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Vinç yoldan geçen bir arabanın üzerine düşerken, kurtarma ekibi araçta bulunan dört kişiyi kaza yerinden çıkardı.

Yine başkentin doğusunda sağanak yağmur ve fırtına yaklaşık 550 ağacın devrilmesine neden oldu. Rus interfaks haber ajansına açıklama yapan bir güvenlik gücü yetkilisi yüzlerce ağacın devrilmesi sonucunda bazı elektrik hatlarının ve reklam panolarının zarar gördüğünü kaydetti. Bazı bölgelerde elektriklerin kesildiği de gelen haberler arasında. Yetkililer olayda ölen ve yaralanan olmadığını da belirtiyor.

Meteroloji ve belediye yetkilileri Moskova’nın bazı bölgelerinde hiçbir hava değişikliğinin olmadığını da kaydetti.

Diğer taraftan 30 derecenin üzerinde bunaltan sıcaklar 10 gün daha sürecek.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-724159-Moskova_F-rt-na_2 RIA-724159-Moskova_F-rt-na_3