Moskova’da korkutan yangın: 2 yaralı

3

Moskova’nın merkezindeki beş katlı bir ofis binasında çıkan yangında iki kişi yaralandı. Yangında 91 kişi de tahliye edildi.

Yangın Moskova’nın Belaruski Trengarı yakınlığındaki Tverskaya Zastava sokağında meydana geldi. Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada yangında 50 kişinin tahliye edildiği ve iki vatandaşın da yaralandığı kaydedildi. Binada bulunan bazı vatandaşların da yangından korunabilmek için çatıya çıktığı görüldü.

Rus güvenlik güçleri yangın  çıkan binada çok sayıda turizm ve emlakçı firmalarının bulunduğunu da belirtti. Yetkililer, olayda firmalara ait çok sayıda belgenin yanabileceğinden de endişe ediyor. Örneğin vize alabilmek için bazı vatandaşların turizm firmalarına yurtdışı pasaportlarını bıraktığı biliniyor. Pasaportlardan bir kısmının da yandığı gelen bilgiler arasında.

Olağanüstü Hal Bakanlığı  Moskova daire Başkan Yardımcısı Viktor Klimkin basına yaptığı  açıklamada, yangında 91 kişinin tahliye ettiklerini ifade etti. Bunların arasında 43 kişinin bina çatısından tahliye edildiği de gelen haberler arasında. Yangın bölgede trafiği de altüst etti. Tverskaya Zastava sokağı Moskova trafiğinin “başbelası” sayılan Leningradskaya caddesi ile başkent merkezine giden yol arasında kalıyor.

Bölgeye gelen savcılık yekilileri yangının nedenlerini araştırırken, bazı görgü tanıkları  binadaki bir bilgisayarın yanması sonucunda alevlerin tutuştuğunu iddia ediyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan