Rusya'da bir garajda sekiz ceset bulundu

6

Rusya'nın güney bölgesi Stavropol'da bir evin garajında sekiz ceset bulundu. Beşi erkek üçü kadın olan cesetlerin vurularak öldürüldüğü belirlenirken, güvenlik güçleri olay yerine yakın bir apartmanın önünde biri 8 yaşında biri de bir aylık iki kız çocuğu buldu. Çocukların da aynı aileden olduğu üzerinde duruluyor.

Bölgede olağanüstü inceleme başlatan Stavropol polisi kentten ayrılan tüm araçları detaylı  bir şekilde inceliyor. Moskova'dan da soruşturma ekipleri bölgedeki gelişmeleri incelemek üzere bölgeye hareket etti.

Stavropol bölgesinin de idari merkezi olan Stavropol kenti Rusya'nın istikrarsızlıkların yoğun yaşandığı  Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi içinde yer alıyor. Federal Bölge Valisi Aleksander Hloponin'in sözcüsü bölge yönetimi ile konunun ele alındığını ve gerekli incelemelerin başlatıldığını söyledi.

Garajda cesetleri bulunan ailenin 'Han' olarak bilinen mafya babasının yakınları olduğu iddia ediliyor. Soruşturma komisyonu cesetlerin aynı aileden olduğunu belirlemiş durumda.

Sekizi yetişkin ve dördü çocuk 12 kişinin Krasnodar bölgesinde bir evde cesetlerinin bulunmasından iki ay sonra yaşanan olay endişelerin artmasına neden oldu. Krasnodar bölgesindeki olayda bölge mafya babası olarak bilinen bir kişi göz altına alınmıştı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan