Gülen terör saldırısını kınadı: Dünya barışını baltaladılar

0

Fethullah Gülen, Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Domodedovo Havaalanı'na 24 Ocak'ta düzenlenen saldırı ile ilgili taziye mesajı yayınladı.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin mesajı şöyle:

"Bütün terörist eylemler, barış ve huzura vurulmuş büyük bir darbedir. Hangi sebeple ve hangi maksatla yapılırsa yapılsın, hiçbir terör eylemi katiyen tasvip edilemez. Son yıllardaki büyük terör saldırıları, sadece olayın gerçekleştiği coğrafyaları değil, dünya barışını da baltalamıştır.

Bu sebeple, kimden ve ne maksatla gelmiş olursa olsun, Moskova’daki Domodedova Havaalanı'nda meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü bir kez daha lanetliyorum. Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Rusya halkına ve Rus yetkililere başsağlığı diliyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyor, acılarını paylaşıyorum."

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.