Moskova Belediye Başkanı Sobyanin trafiğe çözüm için Seul’de

12

Moskova Belediyesi başkentin çileli trafiğini çözebilmek için Seul’u örnek alacak. Moskova Belediye üst düzey yetkilileri trafik çözümü için Seul’da yapılan çalışmalara hayran kaldı.

Güney Kore başkenti Seul’u ziyaret eden Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, kentte yapılan alt yapı ve mimari çalışmaları inceledi. Seul Belediye Başkanı Sei-Hoon ile bir araya gelen Sobyanin, "İki başkent birbirinden çok uzaklarda bulunmasına rağmen, Seul ve Moskova’nın kent sorunları arasında çok benzerlik var. Seul belediyesi trafik sorununun çözümünde başarılar sağladı. Dolayısıyla Moskova, Seul’un bu konudaki tecrübesinden yararlanmaya ilgi duyuyor. Ama sadece bu değil, bizler Seul belediyesinin entellektüel çözüm ve yönetim çalışmasıyla da tanışmak istiyoruz" dedi.

İki başkent arasında işbirliğin önemine değinen Moskova Belediye Başkanı, "Moskova ve Seul’u uzun yıllara dayalı dostluk ve verimli işbirliği bir araya getiriyor. İlişkilerimizin hızı dinamiktir. Son yılda ticari kapasite yüzde 16, yatırım hacmi ise on misli daha arttı" diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan