Bilgisayar oynamasına izin verilmeyen çocuk intihar etti

162

Moskova'nın çevresinde bulunan Balaşiha kentinde 13 yaşındaki Vladislav Maltsev, ailesinni bilgisayar yasağı getirmesi üzerine intihar etti. Rus haber portalı Life.ru’ya konuşan bir güvenlik yetkilisi, Vladislav’ın intihar etmeden önce ailesiyle tartıştığını belirtti.

Rus yetkili, “13 yaşında bir çocuk sabah saatlerinde oturduğu binanın 10. katından kendini aşağı attı. Vladislav olay yerinde öldü. Olaydan önce Maltsevler ailesinde tartışma yaşandığı belirtiliyor. Velileri Vladislav’ın derslerinin kötü olduğu gerekçesiyle elinden bilgisayarını aldı. Genç sabahlara kadar bilgisayar oynuyordu” dedi.

 

Bilgisayarının elinden alınmasına kızan gencin, ailesine intihar etmeden önce “Sizin bilgisayarınız bana gerekmez! Alın sizin olsun!” diyerek bir not bıraktığı da kaydedildi. Vladislav’ın eğitim aldığı 11 nolu ortaokuldaki arkadaşları da son zamanlarda kendisinin derse gelmediği ve kötü puanlar aldığını ifade etti.

Okul arkadaşları, “Daha önceleri derslerinden iyi puanlar alıyordu...Ama Vladislav bilgisayar oyunlarını sevmeye başladı. O Counter Strike (bilgisayarda terörist veya özel güçler oyunları) oyunlarını çok seviyordu. Oyundaki çeşitli stratejiler seçiyordu” dedi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan