Rusya'da uyuşturucu bağımlısı gencin vinçten atlaması kamerada

8

Rusya’nın Novosibirsk kentinde bir uyuşturucu bağımlısı genç, kullandığı uyuşturucunun etkisinde kalarak bir kaç kişinin gözleri önünde kendini 20 metre yükseklikteki vinçten yere attı. Gencin şans eseri ölmediği de belirtildi. Uyuşturucu bağımlısının, kendini kurtarmaya gelen ekiplerin elinden kaçarak kendini yere atması kameralara da yansıdı.

Novosibirsk kentinde oturan uyuşturucu bağımlısı Dmitri Georg (30) uyuşturucu maddesinin etkisinde kalınca inşaat alanında bir vincin üzerine çıktı. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekibi, gencin eyleminden vazgeçmesi için ısrar etti. Daha sonra bölgeye gelen Rusya Acil Durum Bakanlığı’na bağlı özel kurtarma ekibi, gencin peşinden vince tırmandı.

Eylemci genç kurtarma ekibine gülerek eylemine devam edeceğini belirtti. Kurtarma ekibi, eylemciye bir kaç metre kala çılgın genç ellerini açarak kendini 20 metre yükseklikten yere attı. Gencin öldüğünü düşünen yetkililer, Dmitri’nin düştüğü yere koştu. Genç şans eseri karların üzerine düşerek sağ kalmıştı.

Görgü tanıkları, “Bu mucizeden başka bir şey değil! Orda kar bile kalmamıştı, ama Dmitri tam kar yığının üzerine düştü” dedi. Hiç bir yerinin kırılmadığı belirtilen gencin hafif sıyrık ve yaralarla hastaneye kaldırıldığı gelen bilgiler arasında.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}xi2f8d_russian-guy-jumped-from-20-m_news{/dmotion}