Rusya'da bir Türk dövülerek hastanelik edildi

8

Rusya’nın kuzey kenti St.Petersburg’ta feci şekilde dövülen bir Türk vatandaşı, hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgil soruşturma başlatılırken, Türk vatandaşın Rusya’ya misafir vizesiyle geldiği de belirtildi.

Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, St.Petersburg kentinde bir Türk vatandaşın dövüldüğünü kaydetti. Polis yetkilisi, "17 Nisan’da polise ulaşan bilgilere göre, Frunze semtinde Kurski sokağında oturan bir Türk vatandaşı acilen kentteki hastanelerin birine kaldırıldı. Türk vatandaşı (A.F.) 1989 doğumlu. Yabancı vatandaş o eve geçici olarak kayıtlı idi. Türk genç 17 Nisan sabah erken saatlerinde Lugovski caddesi üzerindeki bir kafede kimliği belirsiz kişilerle kavga etmiş. Onlar da yabancı vatandaşı feci şekilde dövmüş. Türk vatandaşı eve geldiğinde aldığı darbeler sonucu kendini kötü hissedince doktor çağırdı. Sağlık yetkilileri, Türk gencin ağır beyin travması ve karnına da ağır aletle darbe aldığını belirtiyor” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirten polis yetkilisi, “Türk vatandaşın Rusya’ya misafir vizesiyle geldiği tespit edildi. Olayla ilgili Rusya Federasyonu Ceza Kanunu 111. maddesi gereği insan sağlığına ağır zarar vermek suçundan soruşturma açıldı” dedi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan