Moskova'da güçlü rüzgar vinci devirdi: 1 ölü

10

Moskova'da akşam saatlerine başlayan güçlü rüzgar bir kişinin ölümüne, bir vatandaşın yaralanmasına neden oldu. Rus Ria Novosti haber ajansına konuşan bir güvenlik yetkilisi, rüzgar sonucunda kentin güneybatı semtindeki vincin devrildiğini belirtti. Polis yetkilisi, "İnşaat alanındaki 25 metrelik vinç kamyonete inşaat malzemeleri koyulurken aniden devrildi. Kamyonetle birlikte 25 metrelik vinç te devrildi. Olayın rüzgardan kaynaklandığını söyleyebilirz. Kaza sonucunda bir işçi hayatını kaybetti" dedi. Vakayla ilgili inceleme başlatıldı.

Moskova'nın doğusunda da rüzgar bir otobüs durağını devirdi. Durakta bulunan bir bayanın yaralandığı belirtildi. Yine kentin doğu semtinde rüzgar sonucunda iki dev ağacın devrilerek caddenin ortasına düştüğü ve trafiği felç ettiği gelen bilgiler arasında.

Rusya Acil Durum Bakanlığı Basın Bürosu, acilen duyuru yaparak Moskova ve çevre bölgesinde Salı günü sabah saatlerine doğru güçlü rüzgar ve şiddetli fırtınanın yaşanabileceği uyarısında bulundu. Bakanlık yetkilileri, vatandaşların dikkatli olması hususunda çağrı yaptı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan