Türk vatandaşına ait kaçak tekstil üreten işletmeye baskın

61

Rusya’nın Yaroslav bölgesinde polis, bir Türk vatandaşa ait tekstil fabrikasına operasyon düzenledi. Yapılan incelemelerde, fabrikada yasadışı olarak ünlü yabancı markaların üretildiği ortaya çıkarıldı.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, “Yaroslav Bölgesi Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Ekonomi Suçlarla Mücadele Masası yetkilileri, Tutayev kentinde spor kıyafetleri üretimi yapan bir tekstil fabrikasına operasyon düzenledi. Fabrikanın Türk vatandaşı 1971 doğumlu G. B. tarafından işletildiği tespit edildi. Yabancı vatandaş Yaroslav bölgesinde oturuyor. Fabrika yasadışı olarak Adidas, Nike, Puma ve başka ünlü markalı spor kıyafetleri üretiyordu. Şirkete ait ele geçirilen anlaşma belgelerinde söz konusu markalarla ilgili üretim izni bulunamadı. Bu da Rusya Federasyonu yasalarına aykırı” dedi.

Fabrikada günde yaklaşık 500 spor kıyafetinin üretildiği bilgisini veren polis yetkilisi, “Bu ürünler bölge ve komşu vilayetlere dağıtılıyordu. Fabrikada 20’den fazla tezgah vardı. Burada hazır altı bin 700 spor elbisesine de el konuldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı” diye konuştu.

 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan