Rusya’da LPG tankeri patladı: 15 yaralı

4

Moskova’nın çevresinde yer alan Odintsovo kentinde LPG istasyonunda patlama meydana geldi. Patlama sonrası geniş çaplı yangın oluşurken, olayda 15 kişi yaralandı.

Rusya Acil Durum Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, patlamanın istasyondaki doğalgaz dolu 55 metreküp tankerde meydana geldiği ifade edildi. Bakanlık Basın Sözcüsü İrina Andriyaova Rus İnterfaks haber ajansına yaptığı açıklamada, “İkinci tankerde patlamayı önlemek için itfaiye ekibi bölgede soğutma işlemi gerçekleştirdi. Bölgeye beş itfaiye arabası sevk edildi” dedi.

İstasyona yakın çevredeki binalardan vatandaşlar tahliye edilirken, bölgeye çok sayıda ambulans yaralıları taşıdı. Yerel Odintsovo-İnfo haber portalına göre, yangında yakında bulunan bir mağaza ve çok sayı da araç da etkilendi. Yangın nedeni ile bölgeye ulaşım durdurulurken, geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı.

RIA-902120-tanker_3_hbrsYangın öğle saatlerine kadar kontrol altına alınırken, bölgeye gelen güvenlik yetkilileri incelemelere başladı. Moskova Çevre Bölgesi Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Yevgeni Gildeyev, yangın nedenini araştırdıklarını belirterek, “İlk belirlemelere göre, istasyona atılan bir sigara izmariti patlamaya neden olmuş” dedi. Rus Ria Novosti haber ajansına konuşan bir polis yetkilisi ise otların tutuşması sonucunda vakanın meydan geldiğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}xibveb_lpg-istasyonunda-yangin_news{/dmotion}