Putin’e sarılmayı abartınca…

2

Rusya Başbakanı Vladimir Putin yıl sonunda yapılacak parlamento seçimleri ve Mart 2012 Devlet Başkanlığı seçimleri öncesinde bölgelere olan ziyaretlerini artırdı. Halkın içine giren Rusya Başbakanı çocuklarla tokalaşıp hediyeleşirken sık sık imza dağıtıyor.

Penza kentinde halkın arasına karışan Putin kendisine uzatılan kitaplara imza atmaya çalıştı. Küçük çocuklarla tokalaşan Rusya başbakanını yerli halktan bir kadının kendine doğru çekerek kucaklaması ilginç görüntülere sahne oldu. Birkaç kez Putin’in öpen orta yaşlı bayan elini Putin’in ensesine koyarak çekti. Putin de bayanın elini ensesinden almak zorunda kaldı.

Penza kentinin sorunlarını konuşan Rusya başbakanı tiyatro binasının yeniden yapılmasını federal kültürel programa alma sözü verdi.

Uzay savunma endüstrisi önceliğimiz

Rusya Başbakanı Penza’da Araştırma Enstitüsü’nden uzmanlarla da bir görüşme gerçekleştirdi. Ulusal uzay ve roket savunma endüstrisinin geliştirilmesinin öncelikleri olduğuna değinen Putin, “Roket ve uzay endüstrisinin gelişimi için bu yıl bütçeden 153 milyar ruble ayırdık. Bu rakam geçen yıla gre yüzde 30 daha fazla” ifadelerini kullandı.

 

Faruk Akkan, Moskova, Cihan

{dmotion}xihsuv_trying-to-hug-putin_news{/dmotion}