En iyi Rus temizlik işçisi Maldiv adalarına tatile

18

Rusya’nın Çelyabinsk kentindeki “En İyi Temizlik Görevlisi” yarışmasını kazanan bayan çöpçü Natalya Kamışova, ödül olarak Hint Okyanusu’ndaki Maldiv adalarına tatile gidecek.

Çelyabinsk Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya 12 temizlik görevlisi katıldı. Belediye yetkililerinden oluşan juri, üç kişinin finale çıkmasını kararlaştırdı. Yarışmayı belediye bağlı kamu hizmetleri kurumu Jilkomservis şirketi temizlik görevlisi Kamışeva kazandı. Yapılan oylamada Kamışeva’ya 349 kişi oy verdi.

Talihli bayan yarışma şartları gereği Ekim ayında sekiz günlüğüne Maldiv adalarına gönderilecek. Tatil sırasında üç yıldızlı otelde kalma, üç öğün yemek ve gidiş-geliş uçak biletlerinin ücretsiz olacağı kaydedildi. Çelyabinsk Belediyesi Jüri heyeti, temizlik görevlisine tatil çantası ve başka gerekli gezi eşyaları da hediye etti.

Finale çıkan iki yarışmacı Raşid Gribuşenkov ve Tamara Yevseyeva ise mükafat olarak yerel bir restoranda akşam yemeği için 3 bin ruble (yaklaşık 100 dolar) hediye çeki kazandı.

Yarışmanın organizatörleri iş performansını artırmak açısından sadece temizlik görevlilerini değil, tüm meslek sahiblerinin pahalı tatil yerlerine gönderilmesini öneriyor. Moskova Belediyesi de geleneksel olarak her yıl 10 temizlik görevlisini dünyanın farklı tatil bölgelerine gönderiyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan