Rus kadın boksör İsrail’li polisleri hastanelik etti

193

Annesinin yanan evinden kurtarılmasına yardımcı olması engellenen Rus kadın boksör, İsrail’li askerleri hastanelik etti. İsrail’de yaşamını sürdüren Natalya Ostroumova annesinin yanan evine yaklaştırılmaması ve annesinin bulunduğu polis aracından uzaklaştırılmak istenmesi üzerine İsrail’li polislere yumruklarla saldırdı.

Rosbalt.runun haberine göre annesinin bulunduğu polis aracının kapısını açan Ostroumova’ya İsrailli polisler engel olmaya çalıştı. Polis genç bayan boksörün saçlarından çekince olan oldu. Polis memuru birkaç saniye içinde bilincini kaybetmiş bir şekilde yere uzandı. Arkadaşlarına yardım etmek için gelen bir kaç İsrail’li polisin çabaları da kadın boksörü durdurmaya yetmedi.

Bir süre sonra polislere teslim olan Ostroumova, elleri ve ayakları kelepçelendikten sonra sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Olay sonrasında ise bir polis memuru hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından açıklama yapan Ostroumova’nın avukatı Vasim Dahar müvekkilinin serbest bırakıldığını söyledi. Müvekkilinin polise saldırmayı planlamadığını söyleyen Dahar, Polisin yakışıksız bir şekilde müvekkiline saldırdığını söyledi. Boksörün kendi teslim olduğu için polislerin şanslı olduğunu belirten Dahar, “Eğer Ostroumova zarar vermek isteseydi sonucu çok ağır olurdu” şeklinde konuştu.

St. Petersburg’da doğan kadın boksör Ostroumova, Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından ailesiyle birlikte İsrail’e göç etti. 1998 yılında boks hayatına başlayan Ostroumova, İsrail’de bir çok kez şampiyonluk kazandı. En son İsrail adına 2005 yılında Rusya’daki uluslararası bir turnuvayı kazanan kadın boksör, Avrupa’daki sıralamada ikinci koruyor ve şimdi de sıkı bir şeklide 2012 yılındaki olimpiyatlara hazırlanıyor.

St. Petersburg, Cihan