Medvedev'in sürdüğü jeep az daha kalabalığa çarpıyordu

8

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'ni daveti sırasında ciddi kaza atlattı. Medvedev’in sürdüğü jeeple kalabalığa yaklaştığı sırada frene basmadan inmeye çalışması etraftakilere zor anlar yaşattı.

 

İnternette yayınlanan amatör kamera çekimi Dmitri Medvedev'in Kazan ziyareti sırasında atlattığı kazayı gözler önüne serdi. Korumaların müdahalesi ile ucuz atlatılan kazada, Medvedev'in içinde bulunduğu jeep kalabalığa doğru yaklaşıyor. Alkışlarla Devlet Başkanını karşılayan vatandaşlar duraklayan jeepten Medvedev'in çıktığını görünce alkışları daha da şiddetlendiriyor.

Ancak Medvedev çıkmasına rağmen, araç kalabalığa doğru hareket etmeye devam etmesi herkesi şaşırtıyor.  Direksiyonu bırakmadan ve bir bacağını araç içine atan Medvedev jeepi kontrol altına almaya çalışıyor. Geriden Medvedev'i takip eden güvenlik elemanlarının olayı görür görmez müdahale ederek kalabalığa doğru ilerleyen aracı durdurmayı başardı.  

Heyecanlı anlar yaşayan Medvedev olayı atlatmanın sevinci ile kalabalığa el sallayarak korumaları eşliğinde olay yerinden uzaklaştı.

Uzmanlar otomobilin otomatik vitesli olduğu ve 'parking' konumuna getirmesi gerektiğini belirtiyor ve Medvedev’in bu özelliği unutmuş olabileceğine dikkat çekiyor.  

Kazan Times gazetesinin verdiği bilgiye göre olayın 25 Haziran tarihinde Tataristan'ın Mirniy köyünde meydana geldi. Haberde olay anında kargaşanın oluştuğu ancak kısa süre içinde korku dolu anlar yaşayan hem vatandaşlar hem de korumaların hızlıca toparlandıklarını yazdı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

{dmotion}xjlmcz_medvedev-couldn-t-stop-the-car_news{/dmotion}