Tarlaya inen uçak uyuyan çiftçiyi ezdi

4

Rusya'nın güney bölgesinde An-2 tipi uçak tarlaya iniş yapınca, çimenler arasında uyuyakalan çiftçiyi ezdi. Çiftçinin uçağın gürültüsünden uyanmamasını sarhoş olma ihtimaline bağlayan yetkililer, pilotun kurallara uygun iniş yapıp yapmadığı ile ilgili de inceleme başlattı. Tarlada uçak tarafından ezilen talihsiz işçi ise aldığı yaralar sonucunda olay yerinde yaşamını yitirdi.

İnterfax haber ajansı ilginç ve garip haberler bölümünde verdiği olay Krasnadar bölgesinin kuzeyinde bulunan çiftlikte meydana geldi. Öğle saatlerinde rutin uçuş gerçekleştiren tarım uçağı işini bitirdikten sonra araziye yakıt ve gübre ikmali için inmek istedi. İnişin yapıldığı tarlada çiftçilik çalışanlarından biri uyuyordu. Ancak pilot işçiyi fark etmedi ve üzerinden geçti.  Vatandaş aldığı yaralar sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları çiftçinin uçağın gürültüsüne rağmen olay yerinden kaçmadığına dikkat çekiyor.

Olay ile ilgili soruşturma başlatan savcılık pilotun kuralları ihlal etmediğini, çiftçinin ise sarhoş olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Çiftçinin sarhoş olup olmadığı ise adli tıp raporundan sonra belli olacak.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan