Medvedev’den yeni evlenen gençlere nasihat: Fazla çocuk yapın!

30

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve eşi Svetlana Medvedeva 8 Temmuz Aile, Sevgi ve Sadakat Günü vesilesiyle yeni evlenen gençlerden çok çocuk yapmalarını istedi.

Moskova’ya yakın Vladimir bölgesindeki Murom Manastırı’nı ziyaret eden Medvedev çifti, burada tarihi kilisesinde Aile, Sevgi ve Sadakat Günü’nü kutladı. Medvedev ailesi, kilise avlusunda yeni evlenen Aleksey-Yevgeniya çiftine yaklaşarak tebrik etti.

Devlet Başkanı ellerinde çiçek demetini genç çifte sunarak, “Evet, Aleksey ve Yevgeniya. Düğününüzü kutlarız! Size mutluluklar dileriz!” diledi. Eşi Svetlana ise, “En önemlisi ise fazla fazla çocuğunuzun olmasını diliyoruz” diye mesajlar verirken, Medvedev de eşine destek vererek, “Evet, gerçekten de bu ailede en önemli husus. Bu konu üzerinde çalışınız. Bayramınız kutlu olsun!” diye gülümsedi.

Medvedev çifti daha sonra Murom Manastırı’nı gezerek çocuk kilise korosunu da dinledi. Medvedev çocukların dini şarkılarından memnun kalarak, “Ne güzel çocuklar!” diye övdü.  

Erkek ve kadın manastırlarının bulunduğu Murom, Rus Ortodoksluğu açısından önemli ziyaret mekanı. Nikahlarını yeni kıyan Rus çiftler, geleneksel olarak burayı ziyaret ediyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan