Rus uçağın yanarak nehre indiği anın görüntüleri yayınlandı

1

Rusya’nın Doğu Sibirya bölgesinde önceki gün 36 yolcunun bulunduğu An-24 tip uçağın yanarak Ob nehrine acil inişi ile ilgili görüntüler yayınlandı. Yerel kaynaklardan Russia Today televizyonunun elde ettiği görüntülerde ateş alan uçağın hızlı bir şekilde nehre doğru inişi yer alıyor. Feci kaza sonrasında uçakta bulunan yolculardan 7 kişi yaşamını yitirirken, 18 yolcu da hastaneye kaldırılmıştı.

 

Rusya’nın Tomsk bölgesinden Surgut kentine doğru hareket halinde olan uçağın motorlarından birinin ateş alması üzerine pilot nehre acil iniş yapmıştı. Uçakta bulunan yolculardan çoğu hayatta kalmayı başarırken, 7 yolcu öldü.

Kaza sonrasında arama kurtarma çalışmalarını sürdüren dalgıçlar kayıp olan bir yolcunun cesedine daha nehrin derinliklerinde ulaştı. Itar-Tass’a açıklamada bulunan Olağanüstü Hal Bakanlığı bölge sorumlusu Diana Slesareva, “Uçağın kopan kuyruk kısmında bir kişinin daha cesedine ulaşıldı. Bölgede çalışmalar da tamamlandı.” dedi.

Hastaneye kaldırılan 18 yaralıdan ikisinin durumunun ciddiyetini koruduğu ifade ediliyor. Ambülans helikopterler yaralıların gerekli görülmesi durumunda diğer hastanelere taşınması için hazır bekletiliyor.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan

{youtube}sdR6a_Vv93I{/youtube}