Kremlin’e maaş almaya geldi, akıl hastanesine kaldırıldı

1

Son yıllarda Moskova’nın merkezindeki Kızıl Meydan ilginç gösterilere sahne olmaya devam ediyor. Kremlin’in kapısına kadar gelen bir vatandaş “Maaşımın ödenmesini istiyorum” diye bağırmaya başlayınca akıl hastanesine kaldırıldı.

Rus haber ajansı Ria Novosti’ye konuşan bir güvenlik yetkilisi, Kızıl Meydan’da maaşının ödenmesini talep eden bir vatandaşı göz altına aldıklarını belirtti. Yetkili, “30 yaşındaki bir Moskovalı, Kitay-Gorod Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekip tarafından yakalandı. Vatandaş maaşının ödenmesini talep etmek için Kremlin’e girmeye çalışıyordu” dedi.

Kimliği açıklanmayan erkeğin önce polis karakoluna, daha sonra sağlık kontrolü için akıl hastanesine sevkedildiği belirtildi.

Dün başka bir erkeğin de spor motoruyla Kızıl Meydan’a girmeye çalışırken trafik polisi tarafından göz altına alındığı belirtildi.

Ekim 2009’da bir Rus vatandaş, Kızıl Meydan’da kendini ateşe vererek intihar girişiminde bulunmuştu. 2008 yılında da bir Çeçenistan savaş gazisi, Kremlin kapısına kadar arabasıyla gelerek, “Putin’le randevum var” demiş ve ardından bayılmıştı. Dağıstanlı Bahtiyar ismindeki bir genç de Kremlin'in kapısına kadar gelmiş Medvedev'in "olmayan kızı" ile evlenmek istediğini ifade etmişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan