Rusya uyanamayan çocuğu özel uçakla Alanya'dan getirdi

5

Antalya’nın Alanya ilçesinde babası ile tatil için geldiği otelin havuzunda boğulan 9 yaşındaki Rus çocuk, sevk edildiği hastanede 5 gündür uyandırılamayınca Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçakla ülkesine götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, 5 gün önce babası Aleksander Grudakov ile Alanya’ya gelen 9 yaşındaki Rus çocuk Kırıll Grudakov, tatil yaptıkları otelin havuzunda boğuldu. Babasının odasında olduğu sırada havuzda boğulduğu iddia edilen çocuk, ambulansla Alanya Özel Can Hastanesi’ne sevk edildi. Rus çocuk, hastanede yapılan müdahale sonucu hayata döndürülmesine rağmen uyanmadı.

Rus çocuğun beyninde ödem, epilepsi ve kalp ritm bozukluğu olduğu tespit edildi. Beyni ve tüm vücut fonksiyonları çalışmasına rağmen beynine oksijen gitmediği için yaşam cihazlarına bağlı olarak yoğun bakım servisinde 5 gün tedavi gören; ancak gözlerini açmayan Kırıll için Rusya Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans uçak gönderildi. Rus çocuk, ambulansla Rus doktorlar nezaretinde Antalya Havaalanı'ndaki ambulans uçağa götürüldü.

Rus baba Grudakov, çocuğu havuzdayken kendisinin eşyaları için odasına çıktığını söyledi. Olayı görmediğini belirten Grudakov, olay sırasında alkollü olmadığını ifade etti.

Rus baba ve oğlu, daha sonra ambulans uçakla ülkelerine döndü. Rus çocuğun 3 yaşında kalp ameliyatı olduğu öğrenildi.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı