Kızından acı telefon: “Anne beni ayılar yiyiyor… yardım et”

75

Rusya’nın en doğu kenti Petropavlovsk-Kamçatski’de iki vatandaşın ayıların saldırısına uğraması ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İngiliz The Daily Mail gazetesine göre, ayılar tarafından parçalanan 19 yaşındaki Olga Moskalyova annesini telefonla arayarak, “Anne ayılar beni yiyor… yardım et” dedi.

Balık avına çıkan Moskalyova ve üvey babası İgor Tsıganenkov nehir kıyısında bir anne ayı ve üç ayı yavrusuyla karşılaştı. Ayılar her ikisine saldırdı. Anne ayı, Olga’nın üzerine atlarken, talihsiz kız cep telefonuyla annesine ulaşmayı başardı.

Üç kez annesini arayan Olga, “Anne ayı beni yiyor... Anne yardım et” diye çığlıklar attı. Olga’nın annesi önce kızının numara yaptığını zanetti. Fakat, kızının korkunç sesini ve aç ayının sesini duyunca anne fenalaştı. Anne durumun vahim olduğunu hissedince hemen eşini aradı. Fakat eşinin de ayıların ilk kurbanı olduğundan haberdar değildi.

Haberdeki iddialara göre, Olga ikinci kere annesini arayarak, “Anne ayılar geri dönüyor. Ayı üç yavrusuyla geri döndü. Beni yiyecekler” dedi. Kız üçüncü kez tekrar annesini arayarak, “Anne, artık canım acımıyor. Acı hissetmiyorum. Affet beni. Seni çok seviyorum” diyebildi. Daha sonra bölgeye gelen avcılar dört ayıyı da pusuya düşürerek öldürdü.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan