Kirill: İş yerinde sorumsuz davranmak günahtır

27

Rusya Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kirill, iş yerlerinde disiplinin sağlanması gerektiğini belirterek, “İşte sorumsuz davranmak günahtır” dedi.

Moskova’da kilise konseyi toplantısında konuşan Patrik Kirill, çalışanları kendi yükümlülüklerini yerine getirmeye davet etti. Vatandaşları uyarmayı kendilerine bir görev olarak algıladıklarını belirten Kirill, “İşyerlerinde sorumsuz davranmak günahtır. İş disiplini bozmak günahtır. Teknoloji sistemi ihlal etmek de günah sayılmakta, özellikle eğer bunun sonucunda çok kişi hayatını kaybediyorsa” diye konuştu.

Vatandaşlara dini terbiye verilmesinin önemi üzerinde duran Rus Ortodoks Kilisesi Patriği, “Ben elbette ki, toplumumuzun yüzde yüz inançlı olmadığının farkındayım. Birileri için Allah’a atıfta bulunmak halen inandırıcı gelmiyor. O zaman başka sorumluluk kriterlerini belirleyelim. Ülke, halk ve kendi şahsi sorumluluk. Fakat tecrübeler bu gibi sorumlulukların etkili çalışmadığını ortaya koyuyor. Dolayısıyla halkın dini terbiye konusu sadece kilise konusu değil. Biz bu terbiye ile toplumun durumunu değiştirebiliriz” mesajı verdi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan