Türkiye’den Moldova’ya kız yüzünden “uçakta bomva var” ihbarı yaptı

21

Bir Türk erkeğin, eski Moldovalı eşinin İtalya’ya gitmesini engelleyebilmek için “uçakta bomba var” diye yalan ihbarba bulunduğu iddia edildi. Eski karısının kendisine para borcu olduğunu öne süren Türk vatandaşın öç almak için yalan ihbar yöntemine başvurduğu iddia ediliyor.

Moldova basınında çıkan haberlere göre, yalan bomba ihbarda bulunduğu gerekçesiyle ismi açıklanmayan Türk vatandaşı gözaltına alındı. Olayla ilgili açıklama yapan Moldova İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Yeudjen Onike, “İhbarın yalan olduğu ve Türkiye’den yapıldığı tespit edildi. Biz İnterpol’un Türkiye masasıyla irtibat kurarak olayı detaylı şekilde aktardık. Türkiye’de olayla ilgili bir yerel vatandaş gözaltına alındı. İsmi şu anda açıklanmıyor” dedi.

Basında yer alan iddialara göre, Türk eski Moldovalı karısından öç alabilmek için takip ediyormuş. Eski eşinin İtalya’ya gitmeye hazırlandığını öğrenen Türk vatandaşı Kişinev Havalimanı’nı arayarak uçakta bomba bulunduğunu iddia etmiş. İhbar Moldova başkenti havalimanında paniğe yol açmış ve bazı sefer sayıları de ertelenmişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan