Antalya'da turist otobüsü devrildi, bir Ukraynalı öldü

23

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Ukraynalı turist grubunu otellerine götüren tur midibüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 1 turist öldü, 17 kişi yaralandı.

 

Edinilen bilgiye göre, Antalya Havalimanı'ndan aldığı Ukraynalı turistleri Side'deki otellerine götüren, Celalettin Yıldırım'ın kullandığı 07 DF 599 plakalı tur midibüsü, Taşağıl beldesi Güvercinlik mevkisinde bariyerlere çarparak devrildi. Kazada, kimliği henüz belirlenemeyen bir Rus turist öldü.

Midibüs sürücüsü Yıldırım ile 16 Rus turist yaralandı. Yaralılar, Serik Aspendos Hastanesi, Manavgat Sevgi Hastanesi, Side Anadolu Hastanesi'ne kaldırıldı.

Doktorlar iki yaralının durumunun ciddi olduğunu açıklarken turistlerin çoğu, ezik, çizik gibi hafif yaralarla kazayı atlattı. Bir turist ise olay yerinde hayatını kaybetti. Polis tarafından soruşturulan kazada ilk açıklamalara göre kaza bir kamyon sürücüsünün hatası nedeniyle meydana geldi.

Bütün turistlerin 15 bin dolar tutarında sigortalı olduğunu belirten Teztur yetkilileri ise mağdurlara gerekli tıbbi yardımın yapıldığını söyledi.

Kaynak: Haberrus