Moskova metrosunda yangın; 100 kişi tahliye edildi

34

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan metroda Zamoskvoretskaya hattında Orehovo ve Tsaritsino istasyonları arasında yangın çıktı. Bölgeyi duman kaplarken, yetkililer istasyonlarda bulunan 100’den fazla kişiyi tahliye etti. Rusya Acil Durum Bakanlığı herhangi bir yaralı ya da ölünün olmadığını ifade etti.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı  basın servisi başkanı Evgeny Bobylev çıkan yangında herhangi bir yaralanmanın  olmadığını ve yangının söndürüldüğünü açıkladı. Bobylev malzeme deposundan kaynaklanan yangının tamamen söndürüldüğünü ve olayın 7 metrekarelik bir alanda meydana geldiğini belirtti.

İtar-Tass ajansına göre ise Domodedovo metrosu da duman altında kaldığı için kapatıldı ve insanlar tahliye edildi.

Moskova ulaşım müdürlüğü yolcuların mağdur olmaması için Kaşirskaya ile Krasnogvardeyskaya metrosu arasında 165 adet yolcu otobüsü tahsis ederken, fırsatçılar yine iş başında idi.

Metroda çıkan yangından faydalanmak isteyen taksiciler fiyatları artırdı. Kısa mesafe için taksiciler en az bin ruble (33 dolar) talep etmeye başladı. Yangın nedeni ile bölgede trafik kilitlenirken, istasyon çevresinde yollar trafiğe kapatıldı.