Moskova'da bir Türk işadamı elleri bantla bağlanarak gasp edildi

99

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir Türk işadamı elleri ve ayakları bantla bağlanarak gasp edildi. Kafkasya kökenli olduğu iddia edilen saldırganların Türk vatandaşının yanında bulunan 80 bin rublelik (2 bin 600 dolar) kot pantolonların bulunduğu iki paketi alarak olay yerinden kaçtığı belirtildi.


Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Moskova Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, Pazar günü öğle saatlerinde bir Türk işadamının gaspa uğradığını belirtti. Polis yetkilisi, "MSİ 13.45'de Moskvoreçye sokağında iki Kafkasyalı, Moskomimuşestva kurumuna ait binanın bodrum katına saldırı düzenledi. Bodrum katında tekstil ticaretiyle uğraşan bir şirketin deposu bulunuyordu. Zanlılar şirketin sahibi ve 1976 doğumlu C. T.'yi ölümle tehdit etti, sonra da ellerini ve ayaklarını koli bandı ile bağlayarak etkisiz hale getirdi. Saldırganlar daha sonra depodan 80 bin rublelik iki paket kot pantolonu alarak olay yerinden kaçtı" dedi.


Türk işadamının İstanbul üzerinden tekstil ihracatıyla uğraştığını kaydeden polis yetkilisi, "Gaspa uğrayan yabancı işadamı 1 Ağustos'tan itibaren Moskova'da bulunuyordu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Saldırganların yakalanması için de çalışmalar sürüyor" diye konuştu.