Rus işadamına infaz kamerada

213

Rus işadamı Solomon Gavrilov'a (32) yönelik silahlı saldırı güvenlik kamerasına yansıdı. Yaklaşık 2 yıl önce gerçekleşen cinayetin kamera görüntüleri basında yeni yer alırken, güvenlik güçlerinin saldırıyı gerçekleştiren mafya tetikçisini ve iki suç ortağını yakaladığı kaydedildi.

Güvenlik kamerasını inceleyen güvenlik görevlileri, tetikçinin infazdan önce farklı bir kılığa girdiğini de tespit etti. Görüntüde katilin avluda kurbanını beklerken köpeğiyle dolaştığı gözlerden kaçmadı. Yaklaşık iki saat avluda bekleyen katil, işadamı Gavrilov'un arabasından çıktığını görünce köpeği bırakarak kurbanını kurşuna dizdi.

Saldırıda ağır yaralanan talihsiz işadamı doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Basında çıkan haberlere göre, güvenlik görevlileri aradan iki yıl sonra katilin izini bulmayı başardı. Life News ajansına konuşan bir güvenlik görevlisi, "8 Aralık'ta cinayetle ilgili katil ve iki suç ortağı yakalandı. Katil Moskova'ya yakın Korolyov kentinde oturan 31 yaşındaki bir genç. Diğer iki suç ortağı komşu İvanteyevka kentinde oturan 24 ve 34 yaşındaki gençler" bilgisini verdi. Aramalarda çeşitli silahlar da ele geçirildi.

Üç zanlıyla ilgili soruşturma başlatılırken, polisin alkollü ürünler ticaretiyle uğraşan işadamı Gavrilov'un azmettiricisini bulmaya çalıştığı gelen bilgiler arasında.