Rusya'da anne çocuğuyla çukura düştü: 1,5 yaşındaki bebek kayıp

29
Rusya'nın Bryansk kentinde 1,5 yaşında çocuğunu bebek arabası ile gezdiren anne çukura düştü. Olayda ağzına kadar su ile dolu çukurdan anne çıkartılırken, küçük çocuk feci şekilde hayatını kaybetti.

Bryansk'ın Sovetski semtinde meydana gelen feci olayla ilgili bilgi veren Acil Durum Bakanlığı Bölge Basın Sözcüsü Oleg Yankov, çukurun yaklaşık iki metre derinlikte olduğunu kaydetti.

Basına konuşan Bryansk Soruşturma Komisyonu Başkan Vekili Denis Nyanenko'ya göre, bebeğini arabasıyla dolaştırmaya çıkan talihsiz anne yolda oluşan çukura yuvarlandı. Anne eliyle üç metrelik çukurun hemen kenarından tutarak sağ kurtulmayı başarırken, çocuk ise sulara gömüldü. Bir eliyle bebek arabasını tutan anne çocuğun düşmesine engel olamadı.

Bayanın polis eşi hemen bölgeye gelerek çocuğunu aramak için kanalizasyonun içine girdi. Haberlere göre, Acil Durum görevlileri de bebeği çıkarmak için yerin altındaki kanalizasyon sistemine dalarak aramalar yaptı. Akşam saatlerine doğru bebeğin cesedinin sular altından çıkarıldığı yönündeki iddialar yalanlanırken, kayıp bebek için aramalar sürüyor. Şok geçiren anne ise hastaneye kaldırıldı.

Life News ajansı, ölen bebeğin isminin Kirill Didenko, anne ve babanın isminin ise Tatyana ve Vladimir Didenko olduğunu kaydetti. Bölgeye Kent Belediye yetkilileri de gelerek incelemelerde bulundu. Vakayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık, kanalizasyon sisteminin yapımı sırasında ilgili inşaat kurallarının ihlal edildiği iddiası üzerinde duruyor.

Rusya Devlet Başkanı'nın Çocuk Haklarından Sorumlu Komiseri Pavel Astahov, Bryansk Valisi ve Savcılığı'ndan vakanın araştırılmasını istedi ve aileye gereken desteğin sağlanması talimatını verdi.