Moskova metrosunda Michael Jackson yankesicilik yaparken yakalandı

20

Rusya’nın başkenti Moskova’da polis Michael Jackson’u metroda yankesicilik yaparken suçüstü yakaladı. Polisin gözaltına aldığı yankesicinin üstünde yaptığı aramada içi para ve kredi kartı dolu birçok cüzdan ele geçirdi.

Moskova’nın “Vıhino” metro istasyonunda saat 8:00 sularında polis garip tavırlarından şüphelendiği bir kişiyi takip altına aldı. Peronda vatandaşların çantalarından cüzdanlarını çalarken suçüstü yakalanan yankesici, polis tarafından kelepçelenerek karakola götürüldü.

Burada zanlının kimliğini kontrol eden polis, Michael Jackson ismini görünce kısa bir şaşkınlık yaşadı. ABD’li ünlü şarkıcıyla aynı ismi taşıyan zanlının üstünde yapılan aramada, içi para ve banka kartı dolu cüzdanlar ele geçirildi. 50 yaşında Kanada vatandaşı olduğu öğrenilen yankesici, mahkemeye çıkarılmak üzere gözaltına alındı.

Moskova Polis Merkezi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Vıhino” istasyonunda yankesicilik yapan 50 yaşındaki Kanada vatandaşı Michael Jackson’ın gözaltına alındığını belirtti ve yolculardan hiç birinin soyulduğunun farkına varmadığına da dikkat çekti.