Kafkaslarda çatışma; 12 ölü

77

Rusya’nın Kuzey Kafkasya bölgesi Dağıstan Cumhuriyeti’nde ayrılıkçı gruplara yönelik operasyonlarda 4 güvenlik görevlisi ve 5 militan yaşamını yitirdi. İnguşetya Cumhuriyeti’nde düzenlenen operasyonlarda da 37 kişinin yaşamını yitirdiği Domedodovo Havalimanı saldırısında yer aldığı iddia edilen 3 kişi öldürüldü.

Rus basınında İnguşetya’da kuşatılan bir evde yer alan militanlar arasında ayrılıkçı liderlerden Cemalil Mutaliyev’in de öldürüldüğü iddia edildi. Rusya Terörle Mücadele Komisyonu Sözcüsü Nikolay Sintsov, Itar-Tass’a verdiği bilgide, öldürülen militanların havalimanı saldırısı ile ilgili arananlardan olduğunu belirtti.

İnguşetya Cumhuriyeti Nazran bölgesinde düzenlenen operasyonda güvenlik güçlerinin bir evi panzerle yıkmaları kameralara yansıdı.

Rusya’nın Kafkas bölgesindeki çatışmalar devam ediyor.

Dağıstan’ın Kizlyar kentinde düzenlenen operasyonda ise beş militan öldürüldü. Sözcü bölge güvenlik güçlerinde de kayıplar olduğunu, 4 askerin yaşamını yitirdiğini ve 3 askerin de yaralandığını söyledi. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.