Moskova'da bina çöktü; bir kişi öldü, 10 kişi yaralandı

43

Moskova'da inşaat halinde olan altı katlı bina çöktü. Kaza sonucu şantiyede bulunan 1 kişi hayatını kaybetti 10 kişi yaralandı. Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı’dan(MÇS) verilen bilgiye göre enkaz altında başka yaralı bulunmuyor.

Kaza pazartesiyi salıya bağlayan gecede saat 01.46’da Moskova'nın güneyinde  meydana geldi. MÇS’nın açıklamasına göre inşaat halindeki bina birkaç saniye içinde yerle bir oldu.

Çöken binanın 2 bin metrekarelik alanı kapladığı bildirilirken içinde bulunan işçiler binayı terk etmeye yetişemediği ifade edildi.

RIA Novosti’ye ismi belirtilmeyen kaynağın yaptığı açıklamaya göre binanın kapalı bir bölgede izinsiz kurulduğunu açıkladı. Kazanın ardından olay yerine gelen Moskova Devlet İnşaat Komitesi incelemelerde bulundu. Uzmanlar binanın kaçak inşa edildiğini tespit etti.

Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Rusya’nın Hazar Denizi kıyısı Astrahan kentinde de 27 şubat tarihinde dokuz katlı binanın bir kısmı doğal gaz patlaması sonucu çökmüştü. Kazada 10 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi de yaralı olarak enkazdan çıkarılmıştı. Daha sonra 57 yaşında bir kadın tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.