Rus gazeteci Kuveyt’te ölü bulundu

19

Rusya Devlet Haber Ajansı Itar-Tass muhabiri Vyaçeslav Ançikov (58) Kuveyt’te ikametgahında ölü olarak bulundu. Kuveytli savcılar yaşlı gazetecinin öldürülme ihtimali üzerinde dururken; Itar Tass yaşlı gazetecinin sıcak havalardan etkilenerek yere düşmüş olabileceği ve kafasını çarpmış olabileceğini açıkladı.

Kuwait Times’e atıfta bulunan İnterfaks ajansı, Kuveyt polis görevlilerinin El-Kuveyt kentindeki bir evde kimliği henüz açıklanmayan Rus gazetecinin cesedinin bulduğunu kaydetti.

Haberlere göre, temizlikçi kadın Rus gazetecinin kanlar içinde yerde yattığını görür görmez polise haber verdi. Vaka yerine gelen güvenlik görevlileri, cesedin yanında bir kaç alkol şişesi de buldu.

Rus gazetecinin kafasına aldığı sert bir darbe sonucunda fazla kan kaybından hayatını kaybetmiş olabileceği belirtiliyor. Vakayla ilgili inceleme başlatıldı.

2003 yılından itibaren bölgede muhabirlik yapan Ançikov’un Rusya’nın sayılı Orta Doğu ve Şark uzmanı olarak Mısır, Irak, Libya ve başka Arap ülkelerinde görev yaptığı kaydedildi.