Rusya’da Türk inşaat mühendisi gasp edildi

376

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir Türk inşaat mühendisine 5 kişi saldırdı, 2 milyon ruble (70 bin dolar) parasını alarak kaçtı. Türk vatandaşı M.E. (57) ve bir Tacik işçi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, inşaatta çalışan diğer 5 işçinin daha yaralandığı belirtiliyor.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) açıklamada bulunan Moskova Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, “Dün gece saatlerinde Moskova’ya yakın Domodedovo bölgesindeki Tatarinovo köyünde beş kişi, tabanca ve beysbol sopalarıyla inşaat firması yetkililerine saldırdı. Saldırı öncesi köyün Barbino semtindeki inşaat alanında işçilere maaşlarının verilmesi planlanıyordu. Araçlarında saklanan kimliği belirsiz kişiler ise aniden maaş çantası taşıyan yetkililere saldırdı. Saldırıda Türk inşaat mühendisi M.E., 57 ve Tacik kökenli bir firma yetkilisi yaralandı. İkisi de kafalarından darbe almış, kaburga ve çeçitli bölgelerinde kırık ve yaralanmalar var. Saldırganlar olay yerinden kaçmayı başardı. Saldırıda diğer beş işçi de hafif şekilde yaralandı.” bilgisini verdi.

Zanlıların inşaat firmasına ait 2 milyon ruble (yaklaşık 70 bin dolar) parayı gasp ettiğini ifade eden Rus polis yetkilisi, “Güvenlik güçlerinin olay sonrası gerçekleştirdiği operasyonda, saldırıda yer alan Tacik kökenli bir zanlı yakalandı. Diğer saldırganların bulunması için çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.