Rusya’nın Türkçe yüzü www.haberrus.com’dan okura teşekkür

255

Rusya’da 2006 Ocak ayında Rusya gündemi ile yayın hayatına başlayan www.haberrus.com haber portalı Rusya’nın Türkçe yüzü oldu. Günlük 10 bine ulaşan tekil girişi ile okurun beğenisini kazanan haber portalına internetin duayenleri Alexa ve Google da tam not verdi.

Rusya-Türkiye ilişkilerinin gelişimine paralel olarak büyüyen haber portalının tüm içeriği Cihan Haber Ajansı tarafından sağlanıyor. 7 gün 24 saat yenilenen portal Rusya’dan Türkçe olarak yayın yapan en hızlı ve en doğru haber kaynağı olarak biliniyor.

www.haberrus.com haber portalımız milyonlarca internet portalının ölçümünü yapan Alexa ’da ilk 69 bine girmeyi başardı. Özgünlük, sürekli yenilenme, okuyucunun sitede kalma süresi, arama motorlarında daha çok yer alma gibi bir dizi veriyi değerlendirilerek yapılan sıralamada www.haberrus.com başarısını kayıt altına aldı. Portalımız ülke bazındaki sıralamalarda ise Türkiye’de ilk 3450’de, Rusya’da ise ilk 3520’de yer alıyor.

İnternet sayfalarına 1 ile 10 arasında bir puan vererek sıralayan google pagerank ölçümünde ise www.haberrus.com 5 puana yükseldi. Benzer yayın yapan haber portallarından en az 2 puan daha fazla olan haber portalımız, okuyucularımızın yoğun ilgisi nedeni ile puan revizesinde bir puan daha yükselmeyi planlıyor.

Haber portalımızla ilgili bir müjdeli haber de facebook’tan. Takipçilerimiz 10 bini aştı. Birbirinden özel haberlerimiz sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşılıyor.

Sitemizin bugünlere gelmesinde her zaman desteğini hissettiğimiz okuyucumuza teşekkürü bir borç biliriz. Bize göstermiş olduğunuz ilgi ve uyarıları hassasiyetle dikkate alıyor ve uygulamaya çalışıyoruz. Bundan sonrası için de eleştiri, uyarı ve teşviklerinizi dört gözle bekliyoruz. Eksik olmayın.

Sitenin hazırlanmasında emeği geçen muhabir arkadaşlarımız, Yaşar Niyazbayev, Fuat Seferov, Abdurrahman Kamburoğlu, Ebubekir Şahin ve Cüneyt Çelebi’ye fedekar çalışmaları nedeni ile minnettarız. Bu arada sitemize St. Petersburg’dan ve Rusya’nın farklı coğrafyalarından teknik destek veren arkadaşlarımıza de teşekkür ediyoruz. Cihan Haber Ajansı’nın merkez ve tüm ofislerinin sağladıkları destek büyük bir avantaj oluşturdu. Bir de haber portalımızın sosyal medyada en çok okunan site haline gelmesinde teknik katkıları nedeni ile SEO uzmanımız olan Enes Gülerer’e minnet borçluyuz.

Reklamları ile desteklerini üzerimizden eksik etmeyen Rusya’da Türk iş dünyasının değerli temsilcileri ise özel bir teşekkürü hak ediyor. İyi ki varsınız…