Rusya’da Türk vatandaş tecavüz iddiasıyla göz altına alındı

654

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde F.K isimli (40) bir Türk vatandaş, Rusya vatandaşı bir kıza (31) tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Tataristan Soruşturma Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, 1 Aralık gece geç saatlerinde Türk vatandaşın, Naberejnıy Çelnı kentinde kafede arkadaşlarıyla eğlenirken 2 kızla tanıştığı kaydedildi.

Açıklamada, “Arkadaşları Biklyan köyüne hareket ederek eğlenmeye devam etti. Türk vatandaşı ise 31 yaşındaki bir kızla kafede kaldı. O sırada kızın bayan arkadaşı telefonla arayarak Biklyan köyüne gelmesini istedi…” bilgisi verildi.

Soruşturma Komisyonu’na göre, Türk vatandaşı F.K. da söz konusu köyde kalıyordu. Açıklamada, F.K.’in kızla birlikte köye giderek, kızı kandırdığı ve alkolün etkisiyle kiraladığı evde kendisine tecavüz ettiği ifade edildi.

Rus savcılar, Türk vatandaşının suçunu itiraf etmediğini belirterek, “Şu anda soruşturma devam ediyor. Türk vatandaşına dava açıldı. Olayın tecavüz olup olmadığı hususunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz…” değerlendirmesinde bulundu.