Moskova’da bomba alarmı; dört okul boşaltıldı, ihbar asılsız çıktı

43

Rusya’nın başkenti Moskova’da dört okulda bomba olduğu yönündeki ihbar asılsız çıktı. Başkentin farklı semtlerinde bulunan 465, 791, 119 ve 821 nolu okullarda bomba olduğu yönünde ihbar alan polis acil operasyon başlattı. Tüm öğrenci ve öğretmenler binalardan boşaltılırken, inceleme sonunda herhangi bir patlayıcı maddeye rastlamadı.

Taganskaya metro istasyonun yakınında bulunan 465 nolu okulla ilgili ilk ihbarı alan polis bölgeye gitti. 500’ün üzerinde öğrencinin bulunduğu okuldan tüm tahliye işlemleri gerçekleştirildi. Ardından Belayevo metro istasyonuna yakın 791 nolu okulla ilgili ihbar geldi. Prospekt Vernadskava yakınında bulunan 119 nolu okul ve Shodnenskaya Metro yakınında bulunan 821 nolu okulla ilgili gelen ihbarlar da asılsız çıktı.

Ria Novosti’ye açıklamada bulunan polis yetkilisi, okullarda uzman köpeklerle incelemelerin sürdüğünü, diğer bilgilerin gün içinde aktarılacağını belirtti.

Rusya’nın başkenti Moskova’da daha önce de alış veriş merkezleri ve metro istasyonları ile ilgili bomba olduğuna dair ihbarlar yapılmış, polis aramaları sonucunda herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmamıştı.