RUTİD ve RTİB’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

238

Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) Başkanı Esat Sarı ve Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile birer kutlama mesajı yayınladı.

RTİB Başkanı Karaaslan kutlama mesajında,

“Ninelerimiz, annelerimiz, eşlerimiz, ablalarımız ve kızlarımız… Dünyanın geleceği, barışı, saadeti sizlerin elinde. Bütün emekleriniz için sizlere minnettarız.

Dünyayı aydınlatacak iyi, doğru, eğitimli, aydın, çağdaş, global dünyayı anlayan düşünceli insanları, eğitimli anneler yetiştirir… Sevgi, barış ve güzelliklerle dolu nice 8 Mart’lara…”

RUTİD Başkanı Sarı da mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakârlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir.

Rusya ve Türkiye arasındaki bağın giderek güçlenmesindeki en önemli faktörlerin başında Türk-Rus evliliklerinin olduğunu söylemek mümkün. Sayısı 200 binleri bulan Türk-Rus evlilikleri Rusya ve Türkiye arasındaki dostluğu bir kenara bırakmış, 'akraba iki ülke' misyonu kazandırmıştır. Bireysel ilişkilerin değerinin arttığı günümüzde bu tür birlikteliklerin iki ülkeyi daha yakın yapacağı ve gelecek adına Rusya ve Türkiye ilişkilerini güvence altına alacağına inanıyorum.

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan, bugünlere gelmemizde emekleri olan değerli kadınlarımızın bu özel gününü tebrik ediyor, Rusya'da ve Türkiye'de bulunan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum."