Mısır’da kaçak alkolden zehirlenen 2 Rus turist hayatını kaybetti

64

Mısır’da 2 Rus turistin kaçak alkolden zehirlenerek hayatını kaybettiği belirtildi.

Resmi Rossiya televizyon kanalına göre, Andrey ve Marina Hmelev çifti otelde içtikleri kaçak alkolden hayatını kaybetti.

Olayla ilgili konuşan Marina’nın ablasının eşi Aleksandr Krutikov, ailenin otelde içki aldıktan sonra kendilerini kötü hissettiğini belirtti. Krutikov, “Önce eşi Andrey öldü. Marina’nın ise gözleri görmemeye başladı, sonra da acılar içinde hayatını kaybetti. Rusya’ya dönen çocukları Pavel de St.Petersburg Havaalanı’nda aniden fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Doktorların açıklamasına göre, Pavel metanolden zehirlenmişti.” dedi.

Mısırlı sağlık yetkilileri ise çiftin kalp krizinden öldüğünü iddia ederken, Rus doktorlar ölüm nedeninin metanol olduğuna inanıyor. Turistleri Mısır’a gönderen Rus firma yetkilileri ise, ailenin kendileriyle getirdiği vodkadan zehirlendiğini iddia etti.

Mayıs 2011’de Bodrum’da aldıkları kaçak içki nedeni ile Rus turistler zehirlenmiş, beş Rus turist yaşamını yitirmişti. Olay Rus basınında geniş yankı bulurken, Bodrum Savcılığı inceleme başlatmıştı. Feci olay sonrası Türkiye'nin birçok ilinde sahte alkol operasyonu düzenlenmişti.