Rusya'da bebek döven bakıcı hırsızlık yaparken yakalandı

435

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Krasnoyarsk kentinde, 9 aylık bebeği sert bir şekilde döven ve kamuoyunda büyük yankılara yol açan kadın bakıcı (55) bu sefer marketten çeşitli ürünler çalarken yakalandı.

Rusya İçişleri Bakanlığı Bölge sözcüsü Artyom Kişkurin, bakıcının daha önce bebeği dövdüğü gerekçesiyle kamu hizmetlerinde 3 aylık çalışma zorunluluğu ve bebeğin ailesine 100 bin ruble (3 bin 325 dolar) para ödeme cezasına çarptırıldığını hatırlatarak, “Bu sefer hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası verilebilir. Şu anda olay araştırılıyor ve mahkemeye sevkedilecek.” şeklinde konuştu.

Bakıcının hırsızlık yaparken marketin güvenlik kamerasına yakalandığına işaret eden Rus yetkili, “Vitrinden ürünleri çantasına doldururken, kamerayı izleyen mağaza güvenliği kapı çıkışında bakıcıyı yakaladı.” bilgisini verdi.

Bakıcı Bayan ise polise verdiği ifadesinde, “Üzerimde para yoktu, ayrıca çok fakir yaşıyorum.” savunması yaptı.

Bakıcıyla ilgili haberler Şubat ayında basında geniş yer almıştı. Türkçe yayın yapan www.haberrus.com haber portalının haberine göre, daha önce bakıcının davranışlarından kuşkulanan bebeğin anne ve babası, odaya gizli kamera yerleştirmişti.

Bir kaç saat sonra görüntüleri izleyen veliler, bakıcının bebeği nasıl tokatladığını görünce şoke olmuştu. İnternete de düşen görüntülerde bakıcının bebeği sert şekilde koltuğa oturtması ve acımasız şekilde tokatladığı görülüyor. Veliler polise başvururken, Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan bakıcı tüm suçunu itiraf etmesine rağmen, “O gün sinir krizi geçirmiştim.” kendini savunmuştu.